Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony internetowej. Chcielibyśmy się krótko przedstawić, abyś mógł/mogła nas lepiej poznać. 🙂

„ABACO” to piękna zielona wyspa na Bahamach. Kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy o tej wyspie oraz o tym jak wolno płynie na niej życie postanowiliśmy podpisywać się jej nazwą. Hodowla to dla nas właśnie taka zielona wyspa, ogromna pasja w którą wkładamy serce i część siebie, odskocznia od codzienności. W hodowli nie ma miejsca na pośpiech, a najważniejsze jest szczęście jakie daje nam spędzanie czasu z naszymi psami.

Jesteśmy małą domową hodowlą psów rasy owczarek australijski (typ amerykański) zarejestrowaną w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP) oraz w Fédération Cynologique Internationale (FCI). Owczarki australijskie to jedyna hodowana i posiadana przez nas rasa psów.

Jak to się stało, że mieszkają z nami aussiki?

O sobie możemy powiedzieć w jednym zdaniu, że mamy bzika na punkcie australijczyka. Mając doświadczenie z psami różnych ras oraz mieszańcami tych ras szukaliśmy rasy psów idealnej dla nas. W tamtym momencie wiedzieliśmy czym charakteryzują się psy z poszczególnych grup FCI, wiedzieliśmy na jakich cechach charakteru zależy nam najbardziej oraz co jest dla nas istotne w wyborze rasy.

Z tego powodu szukaliśmy rasy z grupy psów pasterskich, aktywnej, nastawionej na pracę z człowiekiem, uniwersalnej, łagodnej i jednocześnie inteligentnej. O rasach psów wiedzieliśmy już całkiem sporo, dlatego wybór był oczywisty- aussie. Rasa ta całkowicie spełniła nasze oczekiwania. Już wtedy, kiedy po raz pierwszy czytaliśmy opis rasy zdaliśmy sobie sprawę: te psy są dla nas! Swoją przygodę z rasą rozpoczęliśmy na początku 2018 roku, kiedy trafiła do nas pierwsza suczka tej rasy- Nuka. Z Nuką stawialiśmy nasze pierwsze kroki na wystawach psów, ale wizja wystaw zupełnie nie pasowała do Nuki, dlatego ostrożniej podeszliśmy do wyboru naszego drugiego aussie. Długo studiowaliśmy hodowle oraz rodowody psów, wiedzieliśmy jaki typ owczarka australijskiego podoba nam się najbardziej, na jakie badania zwracać uwagę i jakie problemy występują w rasie. Rok później do naszego teamu dołączył niesamowity pies FAIR PLAY Elvikam 'Harvey’ . Jest on synem psa o niesamowitym ruchu, Kissa- McMatt Graffiti KISS ME NOW.

Harvey

Harvey jest bardzo cierpliwym i spokojnym psem. To typowy przytulas, a pochwała i nasz dotyk jest dla niego największą nagrodą. Ma niesamowity 'will to please’ i zrobi wszystko, żeby zadowolić swojego człowieka. Harvey to zupełnie bezkonfliktowy psiak, a dzięki jego cierpliwości jest ulubieńcem wszystkich szczeniaków i naszych kotów. To taki psi anioł.

Lychee

W połowie 2020 roku, po długich poszukiwaniach suczki, która spełniłaby nasze oczekiwania i wpisywałaby się w nasze plany hodowlane, trafiła do nas fantastyczna dziewczynka FLURRY Kascaro 'Lychee’, wnuczka wspaniałego Beast Mode’a- GOLDCREST CRUISIN’ FOR A BRUISIN’ i jednocześnie córka pięknego Arthura RISINGSTAR’S WHAT LEGENDS ARE MADE OFF. Lychee jest bardzo żywiołową, wiecznie wesołą dziewczyną. Bardzo ceni sobie bliskość i dotyk. Od pierwszych chwil wprowadziła do nas ogromne pokłady energii i humoru. Jest niezwykle bystra, ma tysiąc pomysłów na minutę, po prostu – z Lychee nie da się nudzić :). Jednocześnie jest bardzo kontaktowa, przytula się, wtula się i uwielbia być bardzo, bardzo blisko przy człowieku. Lychee to energiczna dziewczyna, bardzo lubi współpracować z człowiekiem jednocześnie lubi, żeby ostatnie zdanie należało do niej. Jest bardzo karna, ładnie wycisza się w domu, a za jedzenie zrobi absolutnie wszystko.

Kim są dla nas owczarki australijskie?

Nasze owczarki australijskie mieszkają razem z nami, oglądają z nami seriale na kanapie, śpią razem w łóżku, spacerują i podróżują z nami, asystują przy gotowaniu i wszelkich domowych czynnościach. Są naszym dopełnieniem i ogromną pasją, która jeszcze bardziej nas scala.

Lychee & Harvey

W hodowli przede wszystkim zależy nam na powoływaniu do życia zdrowych psów o pięknym eksterierze, wyważonym ruchu i bardzo dobrym temperamencie.

Mały Harvey

Cele w hodowli ABACOLAND

Słuchanie rad to podstawa wszelkiego zamierzenia, a układanie planów to klucz do sukcesu.

~Sy-ma Ts’ien

Związek Kynologiczny w Polsce nie stawia hodowcom owczarków australijskich wymogów jeśli chodzi o obowiązkowe badania. Jednak tak jak wspominaliśmy priorytetem dla nas jest zdrowie psiaków, które kiedyś trafią pod Waszą opiekę. To właśnie dlatego w naszej hodowli wszystkie nasze psy są przebadane na genetyczne choroby oczu oraz posiadają prześwietlenia stawów biodrowych i łokci. Tylko zdrowe osobniki będą cieszyły swoich przyszłych właścicieli i tylko w ten sposób można prowadzić odpowiedzialną hodowlę.

Każdy miot powinien być dokładnie przemyślany, szczególnie pod kątem jakie cechy chcemy uzyskać. Musimy zadać sobie pytanie, co chcemy poprawić i czego oczekujemy od szczeniąt po tych rodzicach. Nie hodujemy dla koloru sierści czy oczu. Hodujemy owczarki australijskie zgodnie ze standardem rasy dążąc do poprawy typu, ruchu, eksterieru, zdrowia oraz temperamentu. Staramy się rozmnażać z przemyślanych kombinacji zawsze zwracając uwagę, aby rodzice naszych szczeniąt byli jak najlepszej jakości.

Mała Lychee

Nasze szczenięta są przez nas bardzo dokładnie obserwowane. Możemy dać Ci wskazówkę- posłuchaj nas a postaramy się jak najlepiej wybrać szczeniaka dopasowanego do Twoich oczekiwań i stylu życia. Znamy szczenięta od pierwszych minut ich życia. Ich rodziców również bardzo dobrze znamy. Możemy więc wybrać najbardziej odpowiedniego szczeniaka dla Ciebie i pomóc Wam razem być szczęśliwymi. Ważne, żeby aussik podobał Ci się, ale zaufaj nam, umaszczenie jest rzeczą drugorzędną- najważniejsze jest to, czy charakter szczenięcia będzie Ci odpowiadał.

Jesteśmy ogromnymi zwierzolubami. W praktyce oznacza to, że z naszymi aussikami mieszkają inne zwierzęta- rybki i dwie kotki. Kotki są ulubienicami naszych australijczyków. Razem z nimi śpią, bawią się, a nawet jedzą z jednej miski.

Staramy się jak najlepiej dbać o nasze psy, dlatego wybieramy dla nich naturalne suplementy, które rekomendujemy również właścicielom naszych szczeniąt. Jesteśmy członkiem Klubu Hodowców Pokusa For Health.

Podziękowania

Ale nie bylibyśmy w miejscu, w którym jesteśmy, gdyby nie osoby, które pomogły nam poznać rasę. Dzięki tym osobom mogliśmy nauczyć się rasy, patrzyć na hodowlę w sposób, w który patrzymy na nią obecnie. Szczególną rolę w naszej przygodzie odegrała obecnie nasza najlepsza przyjaciółka Beata Leśniak hodowla Elvikam.

Mieliśmy ogromne szczęście, że poznaliśmy się na tak wczesnym etapie naszej przygody z aussikami. Dziękujemy Ci z całego serca za wszystko, co dla nas robisz. Doceniamy każdą minutę rozmowy z Tobą i każdą cenną radę. Wiemy, że dzięki Tobie jesteśmy w tym miejscu, w którym obecnie jesteśmy. Dajesz nam motywację do rozwijania naszych planów i wspierasz nas nawet w najgorszych momentach. Chcemy być dla opiekunów psów z przydomkiem ABACOLAND tym, kim Ty jesteś dla nas- wsparciem, pomocą, przyjacielem na dobre i złe. Chyba nie ma takich słów, którymi moglibyśmy wyrazić naszą wdzięczność, poza tym słowa to tylko słowa. Rozwijając naszą hodowlę, każdymi działaniami chcemy Ci okazywać wdzięczność, mamy nadzieję, że nam się to udaje.