Jesteśmy małą domową hodowlą psów rasy owczarek australijski (typ amerykański) zarejestrowaną w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP) oraz w Fédération Cynologique Internationale (FCI).

Jak to się stało, że mieszkają z nami aussiki?

O sobie możemy powiedzieć w jednym zdaniu, że mamy bzika na punkcie australijczyka! Po naszych doświadczeniach z adopciakami, razem zaczęliśmy poszukiwać idealnej rasy dla nas. Mając doświadczenie z psiakami różnych ras wiedzieliśmy już, czego konkretnie oczekujemy od naszego wymarzonego psa. Z tego powodu szukaliśmy rasy z grupy psów pasterskich, aktywnej, nastawionej na pracę z człowiekiem, uniwersalnej i łagodnej. Właśnie wtedy trafiliśmy na rasę owczarek australijski, która całkowicie spełniła nasze oczekiwania. Swoją przygodę z rasą rozpoczęliśmy na początku 2018 roku, kiedy trafiła do nas pierwsza suczka tej rasy. Rok później do naszego teamu dołączył niesamowity pies FAIR PLAY Elvikam „Harvey .

Kim są dla nas owczarki australijskie?

Nasze owczarki australijskie mieszkają razem z nami, oglądają z nami seriale na kanapie, śpią razem w łóżku, spacerują i podróżują z nami, asystują przy gotowaniu i wszelkich domowych czynnościach. Są naszym dopełnieniem i ogromną pasją, która jeszcze bardziej nas scala.

W hodowli przede wszystkim zależy nam na powoływaniu do życia zdrowych psów o pięknym eksterierze, wyważonym ruchu i bardzo dobrym temperamencie.

Cele w hodowli ABACOLAND

Związek Kynologiczny w Polsce nie stawia hodowcom owczarków australijskich wymogów jeśli chodzi o obowiązkowe badania. Jednak tak jak wspominaliśmy priorytetem dla nas jest zdrowie psiaków, które kiedyś trafią pod Waszą opiekę. To właśnie dlatego w naszej hodowli wszystkie nasze psy są przebadane na genetyczne choroby oczu oraz posiadają prześwietlenia stawów biodrowych i łokci. Tylko zdrowe osobniki będą cieszyły swoich przyszłych właścicieli i tylko w ten sposób można prowadzić odpowiedzialną hodowlę. Każdy miot powinien być dokładnie przemyślany, szczególnie pod kątem jakie cechy chcemy uzyskać. Musimy zadać sobie pytanie, co chcemy poprawić i czego oczekujemy od szczeniąt po tych rodzicach.

Nasze szczenięta są przez nas bardzo dokładnie obserwowane. Możemy dać Ci wskazówkę- posłuchaj nas a postaramy się jak najlepiej wybrać szczeniaka dopasowanego do Twoich oczekiwań i stylu życia. Znamy szczenięta od pierwszych minut ich życia. Ich rodziców również bardzo dobrze znamy. Możemy więc wybrać najbardziej odpowiedniego szczeniaka dla Ciebie i pomóc Wam razem być szczęśliwymi. Ważne, żeby aussik podobał Ci się, ale zaufaj nam, umaszczenie jest rzeczą drugorzędną- najważniejsze jest to, czy charakter szczenięcia będzie Ci odpowiadał.

Jesteśmy ogromnymi zwierzolubami. W praktyce oznacza to, że z naszymi aussikami mieszkają inne zwierzęta- rybki i dwie kotki. Kotki są ulubienicami naszych australijczyków. Razem z nimi śpią, bawią się, a nawet jedzą z jednej miski.

Podziękowania

Ale nie bylibyśmy w miejscu, w którym jesteśmy, gdyby nie osoby, które pomogły nam poznać rasę. Dzięki tym osobom mogliśmy nauczyć się rasy, patrzyć na hodowlę w sposób, w który patrzymy na nią obecnie. Szczególną rolę w naszej przygodzie odegrała obecnie nasza najlepsza przyjaciółka Beata Leśniak hodowla Elvikam.

Mieliśmy ogromne szczęście, że poznaliśmy się na tak wczesnym etapie naszej przygody z aussikami. Dziękujemy Ci z całego serca za wszystko, co dla nas robisz. Doceniamy każdą minutę rozmowy z Tobą i każdą cenną radę. Wiemy, że dzięki Tobie jesteśmy w tym miejscu, w którym obecnie jesteśmy. Dajesz nam motywację do rozwijania naszych planów i wspierasz nas nawet w najgorszych momentach. Chcemy być dla opiekunów psów z przydomkiem ABACOLAND tym, kim Ty jesteś dla nas- wsparciem, pomocą, przyjacielem na dobre i złe. Chyba nie ma takich słów, którymi moglibyśmy wyrazić naszą wdzięczność, poza tym słowa to tylko słowa. Rozwijając naszą hodowlę, każdymi działaniami chcemy Ci okazywać wdzięczność, mamy nadzieję, że nam się to udaje.